Monitorul de Neamt si Roman ziar cotidian din judetul Neamt
 Ultimele StiriStiri azi    Arhiva de stiriArhiva    Cãutare articol în arhivaCãutare    Anunturi de Mica Publicitate NeamtAnunturi    Forum de discutiiForum    Redactia Monitorul de Neamt si RomanRedactia  
AutentificareAutentificare / �nregistrare 
Pentru suporterii Ceahlaului
Du-te la pagina Anterioar�  1, 2
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Sustineti echipa favorita Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect
Subiectul anterior :: Subiectul urm�tor  
Autor Mesaj
gelu cracana



Data �nscrierii: 16/Ian/2008
Mesaje: 47

MesajTrimis: Duminic�, 17 Feb 2008 18:58    Titlul subiectului: Croitorul Rãspunde cu citat (quote)
DECLARA�IE
Gheorghe �tefan �l vrea pe Croitoru
Pre�edintele de onoare al echipei Ceahl�ul Piatra Neam�, Gheorghe �tefan, a declarat, s�mb�t�, pentru NewsIn, c� �l dore�te foarte mult pe mijloca�ul de la Steaua, Marius Croitoru, pentru c� acesta ar �nt�ri foarte mult linia de mijloc a nem�enilor.
"Vrem neap�rat s�-l aducem pe Marius Croitoru. Ar da un plus de valoare liniei noastre de mijloc. Eu sper s� g�sim �n�elegere la domnul Gigi Becali s�-l lase pe juc�tor s� evolueze unde �i dore�te el. Echipa, chiar �i f�r� Croitoru, s-a mi�cat bine �n Antalya �i eu am �ncredere c� vom evita retrogradarea �i c� vom urca mai sus �n clasament. P�rerea mea este c� �n retur lotul Ceahl�ului este mai puternic, dar mai avem unul sau doi juc�tori �n vizor", a declarat Gheorghe �tefan.
La r�ndul s�u, tehnicianul Viorel Hizo a spus c� �l vrea la echip� pe Croitoru: "Mi-l doresc pe Marius Croitoru pentru ca el ar putea aduce un plus la echipa noastr�. Tot timpul voi spune c�-mi doresc juc�tori, pentru c� �ntotdeauna e loc de mai bine".
Altfel, Ceahl�ul �i-a am�nat ultimul amical din aceast� perioad� de preg�tire, cu Ceatatea Suceava, din cauza temperaturii sc�zute �i a z�pezii abundente, iar Viorel Hizo a preferat un meci �coal� �ntre titulari �i rezerve pe terenul sintetic al stadionului Ceahl�ul. Echipa titularilor a fost alc�tuit� din Federenko - Nohai, Ivan Pecha, Hugo Evora, Vi�elaru - B�descu, Rusmir, Omoduemuke, Oprea - Gmamdia, Cernoch, iar cea a rezervelor a fost format� din Mul�escu - Matei, Ichim, Forminte, Barna - Omar Ali, Achim, Cebotaru, Vinicius de Oliveira - Gafi�a, Doicaru. Scorul final a fost de 4-1 pentru titulari.
Fericit Fericit Fericit Aplauze Aplauze Aplauze
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gelu cracana



Data �nscrierii: 16/Ian/2008
Mesaje: 47

MesajTrimis: Duminic�, 17 Feb 2008 19:10    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Am intrat pe linie dreapta, adica incepe returul, ce dor de fotbal mi-a fost mama.
Deci primul meci il avem cu Dinamo la Bucuresti in groapa, mai avem in probe doi jucatori, un Portughez si un Marocan, ce mai o echipa multi intrnationala, (unde e spiritul local ma intreb fratilor)care speram sa ne faca trebuinta pe la echipa.Poate smulgem un rezultat de egalitate la Dinamo si sa recuperam punctele perdute la Constanta pe teren propriu, dar deja m-am dus prea departe si sa revin la meciul cu Dinamo si cu gandul la un rezultat de egalitate.
Atata pentru azi.
HAI CEAHLAUL Aplauze Aplauze Aplauze Aplauze
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gelu cracana



Data �nscrierii: 16/Ian/2008
Mesaje: 47

MesajTrimis: Luni, 18 Feb 2008 9:31    Titlul subiectului: Joc scoala Rãspunde cu citat (quote)
Au “repetat” acas�
�n locul testului cu Cetate Suceava, pe care ar fi trebuit s� �l dispute s�mb�t�, �n deplasare, Ceahl�ul a f�cut un meci- �coal�, acas�. Pietrenii au fost nevoi�i s�-�i anuleze ultimul amical din cauza ninsorii de la sf�r�itul z�pt�m�nii trecute. Z�pada a f�cut impracticabile terenurile din zona Sucevei, dar echipa lui Viorel Hizo nu a sc�pat de ger nici la Piatra Neam�. Antrenorul a avut, totu�i, posibilitatea s�-i vad� �nc� o dat� la joc pe ultimii sosi�i �n tab�ra pietrean�, portughezul Hugo Evora �i francezul Omar Ali. Ace�tia urmau s� intre la negocieri cu oficialii Ceahl�ului s�mb�t� sear�.
" A fost mai mult un antrenament pentru a ne reacomoda cu atmosfera de acas�. Am muncit mult �n Antalya �i mai avem mult de munc�, pentru c� timpul de preg�tire a fost scurt. �n primul r�nd, echipa a �nv��at s� nu mai piard�, s� p�streze un rezultat bun. Am �ncredere c� nu vom mai avea probleme �n campionat. S�nt mul�umit de juc�torii veni�i �n aceast� iarn�, fie c� este vorba despre cei cu experien�� sau foarte tineri", a declarat antrenorul Viorel Hizo. Prezent la joc, pre�edintele de onoare al Ceahl�ului, Gheorghe �tefan, a spus c� nu s-a renun�at �nc� la aducerea lui Croitoru, m�car pentru etapele r�mase din returul actualului campionat.
"Ni-l dorim �n lot. Sper s�-l convingem pe domnul Becali s�-l lase la Piatra Neam�, unde juc�torul �i dore�te s� evolueze", a precizat Gheorghe �tefan. Ceahl�ul va reveni �n campionat la sf�r�itul acestei s�pt�m�ni, vineri, 22 februarie, c�nd va �nt�lni, �n deplasare, pe Dinamo Bucure�ti, �n cea de a 20-a etap� a Ligii I.

Sã nu spui la nimeni! Sã nu spui la nimeni! Sã nu spui la nimeni! Sã nu spui la nimeni!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gelu cracana



Data �nscrierii: 16/Ian/2008
Mesaje: 47

MesajTrimis: Miercuri, 20 Feb 2008 12:44    Titlul subiectului: Croitorul vine s-au nu vine? Rãspunde cu citat (quote)
Mijloca�ul stelist Marius Croitoru, care se preg�te�te cu echipa a doua dup� ce a fost pus pe lista de transferuri, a declarat c� dac� nu va ajunge la Ceahl�ul Piatra Neam�, a�a cum �i dore�te, va r�m�ne s� joace pentru Steaua II.
"Dorin�a mea este s� ajung la Ceahl�ul, s�nt multe motive pentru care vreau acest lucru. Vreau s� evoluez la o echip� unde �mi doresc eu, nu unde hot�r�te altcineva. Am refuzat �i o ofert� din Israel pentru a juca la Ceahl�ul, unde am posibilitatea s� lucrez cu un antrenor, Viorel Hizo, care �tie ce pot �i poate scoate ce e mai bun din mine. Dup� ce joci pentru cel mai mare club din Rom�nia, Steaua, e greu s� mai joci la o alt� echip� din �ar�, dar uite c� prefer Ceahl�ul. A� fi ajuns p�n� acum la Buz�u dac� voiam s� joc acolo", a spus Croitoru.
Juc�torul stelist a men�ionat c� a�teapt� decizia clubului, c�reia i se va supune dac� nu va avea �ncotro. "Cel mai probabil, dac� nu se va g�si o solu�ie, voi r�m�ne la Steaua II, sub contract cu clubul, �mi voi lua banii de aici. Respect decizia conducerii", a men�ionat el, ad�ug�nd c� a fost ofertat �n aceast� iarn� de Gloria Buz�u, Poli Ia�i �i Farul Constan�a, dar c� ar vrea numai la Ceahl�ul.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gelu cracana



Data �nscrierii: 16/Ian/2008
Mesaje: 47

MesajTrimis: Duminic�, 02 Mar 2008 20:11    Titlul subiectului: Ceahlaul-Faru 0-1 Rãspunde cu citat (quote)
Gheorghe �tefan: "Marti� ne-a furat"

Gheorghe �tefan l-a amenin�at pe arbitrul Marius Marti� c�-i va face memoriu la CCA pentru viciere de rezultat.

"I-am spus arbitrului Marti� c�-i fac memoriu pentru faptul c� ne-a refuzat un penalty clar �n minutul 29, �n urma unui hen� al funda�ului Barbu. Mi-a dat lumea o groaz� de telefoane s�-mi spun� ca Marius Marti� ne-a refuzat penalty-ul. Nu se mai poate a�a. C� s� se elimine orice suspiciune ar fi mai bine ca deleg�rile arbitrilor s� fie f�cute prin tragere la sor�i. Noi am fost primii care am sus�inut ca deleg�rile arbitrilor s� se fac� a�a �i am avut dreptate. N-am injurat pe nimeni", a declarat Gheorghe �tefan. Aceea�i opinie a fost �mp�rt�it� �i de Viorel Mestec�neanu, pre�edintele Consiliului de Adminsitra�ie al Ceahl�ului. "Am v�zut penalty-ul nostru clar. Toat� lumea a zis c� a fost penalty refuzat de arbitru, dar cu toate astea nu e admisibil s� rat�m asemenea ocazii �ntr-un meci. Speram ca �n scurt timp Cristocea �i Croitoru s� se integreze �n lot �i cu to�ii s� scoat� echipa din subsolul clasamentului. Ei au adus-o acolo, ei trebuie s-o scoat�", a declarat Mestec�neanu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gelu cracana



Data �nscrierii: 16/Ian/2008
Mesaje: 47

MesajTrimis: Duminic�, 02 Mar 2008 20:14    Titlul subiectului: Ceahlaul-Faru 0-1 Rãspunde cu citat (quote)
Hizo: "Nu meritam s� pierdem"

Viorel Hizo
Antrenorul echipei Ceahlaul, Viorel Hizo, a declarat, dupa esecul de pe teren propriu, scor 0-1, cu Farul Constanta, ca echipa sa nu merita sa piarda.

"Nu meritam s� pierdem niciodat� acest meci. Am avut cinci-�ase evidente, chiar �i cu poarta goal�. Dac� nu marchezi nu ai cum s� invingi. In minutul 29 arbitrul ne-a privat de o lovitura de la 11 metri. A fost o mare gre�eal� de arbitraj", a spus tehnicianul.
Supãrat Supãrat Supãrat Supãrat
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gelu cracana



Data �nscrierii: 16/Ian/2008
Mesaje: 47

MesajTrimis: Vineri, 04 Apr 2008 7:48    Titlul subiectului: "Exclus!" Rãspunde cu citat (quote)
Ceahl�ul nu se poate salva de la retrogradare dec�t pe teren. Situa�ia de anul trecut, c�nd s-a salvat datorit� nelicen�ierii Deltei Tulcea, nu se va repeta, este convins pre�edintele nem�enilor, Hacic Garabet. Toate echipele care se bat pentru promovare �ndeplinesc condi�ii pentru primul e�alon, ca �i cele care se afl� deja �n Liga I. "Exclus!", a exclamat Hacic Garabet, la o astfel de ipotez�. " A doua oar� nu se va mai �nt�mpla. Deja se cunosc echipele care vor intra �n Liga I. Nu se pune problema ca Bra�ovul �i Media�ul, care au mai fost �n prima divizie, s� nu poat� juca. CS Otopeni este o surpriz�, dar are un poten�ial financiar uria�. Iar din Liga I, Rapidul �i Poli Timi�oara s�nt cluburi care-�i pot pl�ti datoriile, pentru a putea fi licen�iate", a declarat Hacic Garabet.

Pre�edintele Ceahl�ului este convins �ns� c� echipa se va salva. Oficialul consider� c� �i patru victorii pe teren propriu s�nt suficiente. De aceea, a f�cut �nc� un apel c�tre public s� vin� la stadion, pentru a sus�ine echipa, �n campania de salvare. Primul joc din seria celor decisive este cel cu UTA, de duminic� sear�.


Sã nu spui la nimeni! Sã nu spui la nimeni! Sã nu spui la nimeni! Sã nu spui la nimeni!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gelu cracana



Data �nscrierii: 16/Ian/2008
Mesaje: 47

MesajTrimis: Vineri, 04 Apr 2008 8:08    Titlul subiectului: Gheorghe �tefan nu poate s� v�nd� clubul Ceahl�ul Rãspunde cu citat (quote)
Pre�edintele de onoare al clubului Ceahl�ul Piatra Neam�, Gheorghe �tefan, a declarat, mar�i, c� negocierile cu omul de afaceri Iulian Capetti pentru cedarea clubului nem�ean au intrat �n impas, cel pu�in p�n� la var�, transmite corespondentul Mediafax. "Negocierile cu domnul Capetti au intrat �n impas, cel pu�in p�n� la var�", a spus �tefan.

La r�ndul s�u, Capetti explic� motivul �ntreruperii negocierilor de preluare a clubului Ceahl�ul. "Nu m-am �n�eles cu domnul �tefan la bani. Suma pe care o cere dumnealui mi se pare mare. D�nsul vrea s�-�i recupereze to�i banii investi�i �n acest club, dar eu mai am �i alte variante spre care m� pot orienta", a afirmat Capetti.
Gheorghe �tefan a precizat c� fostul agent FIFA, Ioan Becali, i-a promis c� din var� va g�si un investitor care s� vin� la Ceahl�ul. "Sunt dispus s� trec �n planul secund la conducerea clubului Ceahl�ul dac� va veni o persoan� care s� investeasc� mai mult dec�t o pot face eu. Nu cred c� se va sup�ra domnul Ioan Becali dac� spun c� mi-a promis c� din aceast� var� �mi va g�si un investitor la Ceahl�ul. D�nsul este impresar �i cunoa�te mult� lume. Pentru mine nu conteaz� dac� va fi vorba despre un investitor rom�n sau str�in", a declarat �tefan.
Mare pacat domnule primar, de cind ati intrat in politica la club e deranj mare, venim si plecam din liga 1 domnule primar.
Aplauze Aplauze Aplauze
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gelu cracana



Data �nscrierii: 16/Ian/2008
Mesaje: 47

MesajTrimis: Vineri, 04 Apr 2008 8:11    Titlul subiectului: Nunta lui Chivu va avea loc la 6 iulie, la Palatul �tirbey Rãspunde cu citat (quote)
Hihi C�pitanul echipei na�ionale a Rom�niei, Cristian Chivu, se va c�s�tori cu Adelina Elisei la 6 iulie, ceremonia urm�nd s� aib� loc la Palatul �tirbey, informeaz� site-ul oficial al fotbalistului. Potrivit sursei citate, la eveniment vor fi aproape 500 de prieteni invita�i. "Cristian Chivu �i Adelina Elisei s-au hot�r�t s� �i �nceap� via�a �n doi �n decorul de vis al Domeniului �tirbey din ora�ul Buftea, la �nceputul acestei veri.

Au b�tut �n cuie data de 6 iulie, au semnat contractul cu Bucharest Arena - firma care de�ine domeniul �i le va organiza nunta �n cele mai mici detalii - �i au intrat oficial pe ultima sut� de metri cu emo�iile �i speran�ele de viitor. Cristi �i Adelina nu au nicio �ndoial� c� ziua de 6 iulie 2008 va fi cea mai frumoas� din via�a lor �i sunt convin�i c� petrecerea din Sala Regina Maria va fi perfect�, memorabil� �i unic�. La fel ca miile de zile ce vor urma, la fel ca dansul de la miezul nop�ii, la fel ca orice basm �n care cea mai frumoas� prin�es� �i une�te destinul cu prin�ul-c�pitan", noteaz� site-ul cristianchivu.ro.
Hihi Hihi Hihi D'oh! D'oh! D'oh!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gelu cracana



Data �nscrierii: 16/Ian/2008
Mesaje: 47

MesajTrimis: Vineri, 04 Apr 2008 8:22    Titlul subiectului: Nou� puncte sub Pietricica! Rãspunde cu citat (quote)
Rezultatele �nregistrate de Mircea Oprea �i coechipierii �n acest retur l-ar putea determina pe Viorel Mestec�neanu s� p�r�seasc� Ceahl�ul �n var�
Pre�edintele CA al nem�enilor, Viorel Mestec�neanu, spune c� la finele sezonului va urma o serie de m�suri administrative.
Oficialul Ceahl�ului mai adaug� c� �n urm�toarele meciuri echipa trebuie s� c�tige partidele de pe teren propriu pentru a se salva de la retrogradare.
„Eu am �ncredere c� Viorel Hizo va scoate echipa la liman, pentru c� de-acum �nainte nu mai are ce s� ni se �nt�mple. Probabil, la var�, c�nd Viorel Hizo o s� plece, o s� plec�m cu to�ii de aici. P�n� atunci, Viorel Hizo nu pleac�, de�i mul�i �i-ar dori asta“, au fost cuvintele oficialului nem�ean.
„Este adev�rat c� avem nevoie de un �oc la echip�, dar nu este vorba de �ocul unei demisii a domnului Hizo �i nici al demiterii d�nsului din partea conducerii. Avem nevoie de �ocul unei victorii cu UTA. Ne dorim nou� puncte cu Aradul, Mioveniul �i „U“ Cluj pentru a sc�pa de retrogradare“, a mai spus acesta.
Viorel Mestec�neanu, pre�edinte CA Ceahl�ul: Probabil, la var�, c�nd Viorel Hizo o s� plece, o s� plec�m cu to�ii de aici
13 Acesta este num�rul de juc�tori adu�i la Ceahl�ul �n acest an, f�r� ca vreunul „s� confirme“
Aplauze Aplauze Aplauze Aplauze
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gelu cracana



Data �nscrierii: 16/Ian/2008
Mesaje: 47

MesajTrimis: Vineri, 04 Apr 2008 8:26    Titlul subiectului: �tefan: "Giovani m� ajut� s� v�nd Ceahl�ul" Rãspunde cu citat (quote)
Gheorghe �tefan, pre�edintele onorific al clubului Ceahl�ul Piatra Neam�, a declarat c� a apelat la procuratorul Ioan Becali pentru a g�si din var� un investitor care s� vin� la Ceahl�ul.
"Sunt dispus s� trec �n planul secund la conducerea clubului, dac� va veni o persoan� care s� investeasc� mai mult dec�t o pot face eu " a spus �tefan.
Oficialul nem�ean a declarat c�, �n acest moment, negocierile cu poten�ialii cump�r�tori se afl� �n impas.
Sã nu spui la nimeni! Sã nu spui la nimeni! Sã nu spui la nimeni!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
publicitate
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Sustineti echipa favorita Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect
Du-te la pagina Anterioar�  1, 2

 
Nu pute�i crea un subiect nou �n acest forum
Nu pute�i r�spunde �n subiectele acestui forum
Nu pute�i modifica mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i �terge mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i vota �n chestionarele din acest forum
Webdesign by webber.ro | Powered by SiteManager CMS
©2003-2006 Drepturile de autor asupra întregului continut al acestui site apartin în totalitate Grupul de Presa Accent SRL Piatra Neamt
Reproducerea totalã sau partialã a materialelor este permisã numai cu acordul Grupului de Presa Accent Piatra Neamt.