Monitorul de Neamt si Roman ziar cotidian din judetul Neamt
 Ultimele StiriStiri azi    Arhiva de stiriArhiva    Cãutare articol în arhivaCãutare    Anunturi de Mica Publicitate NeamtAnunturi    Forum de discutiiForum    Redactia Monitorul de Neamt si RomanRedactia  
AutentificareAutentificare / �nregistrare 
mai in gluma , mai in serios....
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Ce pãpãm mâine? Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect
Subiectul anterior :: Subiectul urm�tor  
Autor Mesaj
traktorist



Data �nscrierii: 26/Dec/2005
Mesaje: 179
Loca�ie: SMT

MesajTrimis: Duminic�, 29 Ian 2006 5:39    Titlul subiectului: mai in gluma , mai in serios.... Rãspunde cu citat (quote)
Mama era in vizita la o ruda si tata a zis ca ne face " balanij ". Balanijul este o mincare tipic riganeasca si tata a vazut la caldarari.
A pus intr-o tigaie spoita cam 5 linguri de untura. Cind untura soa incalzit pinetii felii de mamaliga rece si cu dosul lingurii acoperitzi fundul tigaii. L a foc moderat prajesti mamalifa ga asta pina prinde coaja pe dedesupt. Presori un pic de brinza iute si gata balaniju. Am mai cerut brinza si tata nu ne-a dat. A zis ca brinza multa se pune numai de sfinta maria mica. Atunci potzi minca si brinza goala.....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM
traktorist



Data �nscrierii: 26/Dec/2005
Mesaje: 179
Loca�ie: SMT

MesajTrimis: Duminic�, 29 Ian 2006 5:43    Titlul subiectului: Cum se face supa de pui ... fara pui ..... Rãspunde cu citat (quote)
PUI intr-o oala apa pin a la jumatate. Apoi PUI di morcovi, apoi PUI 2 cartofi cit pumnul, PUI Patrunjel, PUI marar, PUI un ardei Ardei , PUI pasta de tomate, PUI nu PUI , PUI la foc si fierbi, PUI prajeala si gata supa de PUI fara PUI !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM
traktorist



Data �nscrierii: 26/Dec/2005
Mesaje: 179
Loca�ie: SMT

MesajTrimis: Duminic�, 29 Ian 2006 5:52    Titlul subiectului: L a marele zid chinezesc Rãspunde cu citat (quote)
Asa se chema un restaurant chinezesc. Era o nunta, mi-am tras pantalonii, samasa si papionul, haina care nu se mai incheia dar era prea tirziu sa cumpar alta si fuga la nunta.
Mireasa, mire, muzica de a lor la mandoline cu doua strune, mese ornate ca in povesti. Vedeta meniului era o rata preparata dupa o metoda cantoneza.... Aduce ratzoiul pe masa si hainele de oameni incep. sa traga. Se rupe si nu-mi credeau ochii ce vad. Matele erau in ratza de pe masa, si era coapta .
Mi-au explicat a doua zi ca rata e tinuta doua saptamini numai cu doua feluri de iarba de la ei care e aromata si in felul acesta matelke sint..... bune de mincat.
Am iesit afara si m-am rastit la pantofi pina la miezul noptii. De atunci nu mai intru in restaurant la cei cu ochi mici nici batut. The Great Wall !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM
r&c



Data �nscrierii: 24/Sep/2005
Mesaje: 124
Loca�ie: italy

MesajTrimis: Duminic�, 29 Ian 2006 16:31    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Citat:
Am iesit afara si m-am rastit la pantofi pina la miezul noptii. De atunci nu mai intru in restaurant la cei cu ochi mici nici batut. The Great Wall !

numai de atat? Râzând
eu am fost cu 2 zile in urma pe la ei (pe la restaurant)dar ce bine am mai mancat.................... Clipind
_________________
Dramele se desfasoara in interiorul nostru,tragediile afara.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteazã site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
lili



Data �nscrierii: 03/Noi/2005
Mesaje: 24
Loca�ie: pn

MesajTrimis: Luni, 30 Ian 2006 15:15    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
da, mancarea chinezeasca nu e chiar atat de rea, cum se spune! eu cand mergeam in venetia, tot timpul treceam pe la restaurantul chinezesc pt a manca si luam la pachet ceva! si de 8 euro puteai manca pe saturate, mai putin bauturile racoritoare.
_________________
nihil sine Deo!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
r&c



Data �nscrierii: 24/Sep/2005
Mesaje: 124
Loca�ie: italy

MesajTrimis: Mar�i, 31 Ian 2006 8:47    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
asa este lili- acum depinde si ce mananci
_________________
Dramele se desfasoara in interiorul nostru,tragediile afara.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteazã site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
traktorist



Data �nscrierii: 26/Dec/2005
Mesaje: 179
Loca�ie: SMT

MesajTrimis: Mar�i, 31 Ian 2006 23:30    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
r&c a scris:
asa este lili- acum depinde si ce mananci


Toate mincarurile chinezesti miroase a peste. Doar doua lucruri stiu ca miroase a peste; unu ' e pestele !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM
traktorist



Data �nscrierii: 26/Dec/2005
Mesaje: 179
Loca�ie: SMT

MesajTrimis: Mar�i, 07 Feb 2006 3:12    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
r&c a scris:
asa este lili- acum depinde si ce mananci


Cum crezi ca a fost preparat asta ?
Am auzit ca se pune usturoi putzin. Supele se fac cu cimbru si patrunjel ....
Eu vorbesc de urmatorul, ca asta e terminat deja !
;
http://www.rotten.com/library/medicine/bodily-functions/eating/mans-best-friend/
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM
r&c



Data �nscrierii: 24/Sep/2005
Mesaje: 124
Loca�ie: italy

MesajTrimis: Joi, 09 Feb 2006 8:47    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Mi-i rau Supãrat
_________________
Dramele se desfasoara in interiorul nostru,tragediile afara.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteazã site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
publicitate
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Ce pãpãm mâine? Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect

 
Nu pute�i crea un subiect nou �n acest forum
Nu pute�i r�spunde �n subiectele acestui forum
Nu pute�i modifica mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i �terge mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i vota �n chestionarele din acest forum
Webdesign by webber.ro | Powered by SiteManager CMS
©2003-2006 Drepturile de autor asupra întregului continut al acestui site apartin în totalitate Grupul de Presa Accent SRL Piatra Neamt
Reproducerea totalã sau partialã a materialelor este permisã numai cu acordul Grupului de Presa Accent Piatra Neamt.