Monitorul de Neamt si Roman ziar cotidian din judetul Neamt
 Ultimele StiriStiri azi    Arhiva de stiriArhiva    Cãutare articol în arhivaCãutare    Anunturi de Mica Publicitate NeamtAnunturi    Forum de discutiiForum    Redactia Monitorul de Neamt si RomanRedactia  
AutentificareAutentificare / �nregistrare 
Unde se mananca bine acum in Piatra?
Du-te la pagina 1, 2  Urm�toare
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Unde mergem si unde nu Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect
Subiectul anterior :: Subiectul urm�tor  
Autor Mesaj
petrinela33



Data �nscrierii: 23/Sep/2005
Mesaje: 39
Loca�ie: Europa

MesajTrimis: Vineri, 30 Sep 2005 11:57    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Unde se mananca bine acum in Piatra?Nu ma uit dupa fast food-uri...sunt satula de astea pe aici, ci dupa un loc in care poti iesi seara ca iei masa,sa asculti o muzica buna...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cameliav
Vizitator





MesajTrimis: Mar�i, 04 Oct 2005 21:37    Titlul subiectului: unde se maninca bine in Neamt Rãspunde cu citat (quote)
Personal cred ca Villa Italia este un restaurant civilizat. Ar mai fi Nefertiti si Diesel.

La Roman este Hotelul Roman - au facut o treaba tare buna in crama, un gen de meniu suedez cu 200.000 de lei - si la Hanul Ancutei e foarte fain. Ai si redecorat.
Sus
rainman1972



Data �nscrierii: 04/Oct/2005
Mesaje: 11

MesajTrimis: Miercuri, 05 Oct 2005 7:18    Titlul subiectului: Re: unde se maninca bine in Neamt Rãspunde cu citat (quote)
as adauga si restaurantul Troian, se mananca foarte bine chiar daca chelnerii sunt cam lenesi ....

cameliav a scris:
Personal cred ca Villa Italia este un restaurant civilizat. Ar mai fi Nefertiti si Diesel.

La Roman este Hotelul Roman - au facut o treaba tare buna in crama, un gen de meniu suedez cu 200.000 de lei - si la Hanul Ancutei e foarte fain. Ai si redecorat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
petrinela33



Data �nscrierii: 23/Sep/2005
Mesaje: 39
Loca�ie: Europa

MesajTrimis: Mar�i, 11 Oct 2005 14:23    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Am fost la Troian acum ceva timp...si era iarna ...si era un frig si afara...si inauntru .acum au o incalzire mai buna?(sau sa pun intrebarea asta prin decembrie).Mai stiam un loc in spatele Scolii 4 . Ceva cu mobilier mai rustic,mese masive din lemn,cu o mica terasa spre terenul de sport al scolii,semineu...Dar nu imi amintesc numele.Mai exista..si cum e?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
rainman1972



Data �nscrierii: 04/Oct/2005
Mesaje: 11

MesajTrimis: Miercuri, 12 Oct 2005 8:57    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
se numea BeverlyHills dar nu mai este

petrinela33 a scris:
Am fost la Troian acum ceva timp...si era iarna ...si era un frig si afara...si inauntru .acum au o incalzire mai buna?(sau sa pun intrebarea asta prin decembrie).Mai stiam un loc in spatele Scolii 4 . Ceva cu mobilier mai rustic,mese masive din lemn,cu o mica terasa spre terenul de sport al scolii,semineu...Dar nu imi amintesc numele.Mai exista..si cum e?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
vio



Data �nscrierii: 05/Oct/2005
Mesaje: 5

MesajTrimis: Miercuri, 12 Oct 2005 9:34    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Haideti sa haidem cu un pic de curaj si sa pomenim si locurile pe unde nu e recomandabil sa calci.
Eu, de exemplu, ma intreb de ani de zile cum de nu vine cineva sa inchida mizeria de terasa de la Casa Paharnicului?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
r&c



Data �nscrierii: 24/Sep/2005
Mesaje: 124
Loca�ie: italy

MesajTrimis: Miercuri, 12 Oct 2005 11:37    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Citat:
cum de nu vine cineva sa inchida mizeria de terasa de la Casa Paharnicului?


Pare ca place cuiva.Mie NU,dar nu prea conteaza ce cred eu. Wink
_________________
Dramele se desfasoara in interiorul nostru,tragediile afara.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteazã site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
vio



Data �nscrierii: 05/Oct/2005
Mesaje: 5

MesajTrimis: Miercuri, 12 Oct 2005 12:15    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
r&c a scris:
Pare ca place cuiva.Mie NU,dar nu prea conteaza ce cred eu.


Unora, intr-adevar, le place terasa pentru ca asta e nivelul bizonului pietrean. In sensul sugestiei de mai sus e vorba de altii, pe care nu-i vezi pe terasa, ci poate in salonul de la etaj. De-ar putea vorbi peretii despre cine ofera protectie acestei bombe...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
r&c



Data �nscrierii: 24/Sep/2005
Mesaje: 124
Loca�ie: italy

MesajTrimis: Miercuri, 12 Oct 2005 15:14    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Citat:
despre cine ofera protectie acestei bombe...
Uimit Uimit Uimit
_________________
Dramele se desfasoara in interiorul nostru,tragediile afara.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteazã site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
virus68
Vizitator





MesajTrimis: Miercuri, 12 Oct 2005 17:10    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Se mai papa binisor la Dumbrava, la Juncu sau cum il cheama, mincarea e buna, dar consumatorii mai lasa de dorit.
Sus
nemtzean
Vizitator





MesajTrimis: Vineri, 28 Oct 2005 11:19    Titlul subiectului: la 66 Rãspunde cu citat (quote)
Ieftin si chiar foarte bun (parerea mea) se mananca si la "Pizza & Grill 66" de la etajul supermarket-ului Prima. Mancarea este facuta in cuptor pe lemne (mult mai repede decat unul electric si bineinteles cu aroma specifica traditionala).
Mie imi place foarte mult, mai putin faptul ca arata mai mult a o cantina ieftina decat a restaurant.... poate se va imbunatati ceva la capitolul asta pe viitor...
Sus
rainman1972



Data �nscrierii: 04/Oct/2005
Mesaje: 11

MesajTrimis: Vineri, 28 Oct 2005 11:43    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
sa spunem unde nu ne place, nu? ok

- paharnic
- happy food
- gospodine
- colibe (s-a intamplat sa vad odata cum un ospatar isi taia unghiile fara jena in sala de mese....)
promit sa completez lista pe masura ce apare ceva nou

(nota 10 ptr ciorba de burta de la nefertiti)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ichh
Vizitator





MesajTrimis: S�mb�t�, 29 Oct 2005 16:37    Titlul subiectului: happy bad food Rãspunde cu citat (quote)
Happy Food e groaznic! :-& Nu mai intru niciodata acolo... :-&
Sus
lili



Data �nscrierii: 03/Noi/2005
Mesaje: 24
Loca�ie: pn

MesajTrimis: Vineri, 04 Noi 2005 16:47    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
eu nu sunt asa de incantata de restaurantele pietrene. obisnuiam sa mergem la nefertiti, sotul fiind prieten cu tamara si sotul ei, acum mai rar! tot ce gatesti in casa e sfant! si cu mult mai putine e-uri!
_________________
nihil sine Deo!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Vizitator






MesajTrimis: S�mb�t�, 24 Dec 2005 22:08    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Citat:
Unora, intr-adevar, le place terasa pentru ca asta e nivelul bizonului pietrean. In sensul sugestiei de mai sus e vorba de altii, pe care nu-i vezi pe terasa, ci poate in salonul de la etaj. De-ar putea vorbi peretii despre cine ofera protectie acestei bombe..


Dom'le, daca esti barbat mergi pana la capat si spui la ce protectia si din partea cui te referi!
Asa, numai sa aruncam vorba si sa ne dam smecheri, nu e greu...
Parca am aghicit un fel de stil de "fonctionar": "As spune dar nu pot, ma toarna colegii, ma sanctioneaza conducerea...". Ha- ha-ha...
Sus
publicitate
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Unde mergem si unde nu Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect
Du-te la pagina 1, 2  Urm�toare

 
Nu pute�i crea un subiect nou �n acest forum
Nu pute�i r�spunde �n subiectele acestui forum
Nu pute�i modifica mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i �terge mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i vota �n chestionarele din acest forum
Webdesign by webber.ro | Powered by SiteManager CMS
©2003-2006 Drepturile de autor asupra întregului continut al acestui site apartin în totalitate Grupul de Presa Accent SRL Piatra Neamt
Reproducerea totalã sau partialã a materialelor este permisã numai cu acordul Grupului de Presa Accent Piatra Neamt.