Monitorul de Neamt si Roman ziar cotidian din judetul Neamt
 Ultimele StiriStiri azi    Arhiva de stiriArhiva    Căutare articol în arhivaCăutare    Anunturi de Mica Publicitate NeamtAnunturi    Forum de discutiiForum    Redactia Monitorul de Neamt si RomanRedactia  
AutentificareAutentificare / Înregistrare 
Vinovati fara vina - Bloc ANL fara caldura si apa calda
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Probleme sociale Crează un subiect nou   Răspunde la subiect
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
tgeorgiana

Data înscrierii: 08/Feb/2011

MesajTrimis: Marți, 08 Feb 2011 13:49    Titlul subiectului: Vinovati fara vina - Bloc ANL fara caldura si apa calda Răspunde cu citat (quote)
Din octombrie 2010 locuim intr-un bloc ANL din Tg. Neamt. Blocul a fost dat in administrarea S.C. Primlocato S.R.L. In data de 3 februarie 2011 am constatat ca apa calda si caldura lipseau cu desavarsire! Motivul: administratorul nu a achitat factura la gaz catre e-on Moldova. Cerand explicatii societatii ni s-a raspuns ca nu are bani sa-si plateasca facturile decat, daca noi, chiriasii, ne platim facturile catre ei. Aici intervine problema: din octombrie 2010 s-a emis o singura factura, pentru perioada noiembire 2010 -decembrie 2010, privind serviciile de furnizare a caldurii. Aceasta ne-a fost comunicata abia in data de 31 ianuarie 2011, iar in data de 3 februarie deja e-on moldova a debransat blocul de la reteaua de gaze.
In plus, desi unele familii beneficiaza de ajutorul de incalzire acest lucru nu este "cunoscut" si de Primlocato cu toate ca Primaria Tg. Neamt a expediat inca din luna decembrie listele, astfel incat facturarea caldurii sa se faca in mod corect!
Acum, din prostia, dezinteresul etc. unor oameni 49 de familii sufera in plina iarna!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
tgeorgiana

Data înscrierii: 08/Feb/2011

MesajTrimis: Joi, 10 Feb 2011 22:09    Titlul subiectului: Episodul 2 Răspunde cu citat (quote)
A trecut o saptamana de cand caldura si apa lipsesc! Am incercat sa vorbim cu administratorul. Pozitia lui se schimba de la o zi la alta. Arunca vina ba la primarie ba la chiriasi! Nici noi nu mai intelegem. Azi ne-am intalnit cu domnul viceprimar. Ne-a promis ca maine problema o sa se rezolve. Domnul administrator a concluzionat "Puteti plati facturile, dar daca nu VREAU EU nu o sa aveti apa calda si caldura!"
Ceea ce ma uimeste cel mai mult este ca domnul Rapanu crede ca "3 oameni" au ceva personal cu el...
Oare unde este vina? La primarie? La chiriasi? La cei 3 oameni? Nu ma intereseaza! Eu vreau doar apa si caldura!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
publicitate
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Probleme sociale Crează un subiect nou   Răspunde la subiect

Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Webdesign by webber.ro | Powered by SiteManager CMS
©2003-2006 Drepturile de autor asupra întregului continut al acestui site apartin în totalitate Grupul de Presa Accent SRL Piatra Neamt
Reproducerea totală sau partială a materialelor este permisă numai cu acordul Grupului de Presa Accent Piatra Neamt.
Stiri Judetul Neamt | Index Stiri | Web Design CD Multimedia Judetul Neamt | Content Management System | rochii.ro - rochii de mireasa, rochii de ocazie, rochii de seara | Judetul Neamt