Monitorul de Neamt si Roman ziar cotidian din judetul Neamt
 Ultimele StiriStiri azi    Arhiva de stiriArhiva    Cãutare articol în arhivaCãutare    Anunturi de Mica Publicitate NeamtAnunturi    Forum de discutiiForum    Redactia Monitorul de Neamt si RomanRedactia  
AutentificareAutentificare / �nregistrare 
sistemul sanitar romanesc
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Probleme sociale Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect
Subiectul anterior :: Subiectul urm�tor  
Autor Mesaj
mi_achi



Data �nscrierii: 08/Ian/2007
Mesaje: 47
Loca�ie: Piatra Neamt

MesajTrimis: Vineri, 02 Mar 2007 15:51    Titlul subiectului: sistemul sanitar romanesc Rãspunde cu citat (quote)
1. Mergi la medicul de familie, in luna in care esti nascut(sau o data pe an), sa soliciti-preventiv, un set de analize medicale de care beneficiezi pentru ca esti asigurat. Si ti se spune ca "sa vedeti ca nu va putem da o trimitere daca nu suferiti de nici o afectiune", ca nu e asa cum spune Ministrul la TV, ca cei de la Casa de asigurari de sanatate tocmai i-au instruit pe medici,in luna februarie, si ... Celebrul consult anual consta,de fapt, in verificarea tensiunii, eventual a greutatii si inaltimii.... foarte complex.
_________________
" fotografii de suflet din Neamt" http://www.fotografii.4my.ro/index.php


Ultima modificare efectuat� de c�tre mi_achi la Miercuri, 04 Iul 2007 11:26, modificat de 1 dat� �n total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteazã site-ul autorului
florinescu



Data �nscrierii: 16/Mar/2006
Mesaje: 13

MesajTrimis: Luni, 05 Mar 2007 16:27    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
Raspunsul e unul singur.Dovezi - Colegiul medicilor, eventual alte institutii abilitate.
Sistemul sanitar romanesc este, la fel ca mai toate lucrurile de la noi, praf si pulbere.
De aia am renuntat la a mai plati asigurari.Pur si simplu iesi mai ieftin daca platesti doar cand esti bolnav, decat daca platesti in fiecare luna, ani de zile, si cand ai nevoie trebuie sa duci de acasa medicamentele sau sa platesti consultatiile.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
eu_si_cu_mine



Data �nscrierii: 10/Mar/2007
Mesaje: 6

MesajTrimis: S�mb�t�, 10 Mar 2007 20:23    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)
chiar ieri veneam de la liceu cu un coleg si ce vedem?un om era cazut jos;ne ducem noi si vedem ce se intampla,omul a baut "putin"si a cazut jos;eu om saritor intreb pe aia care se tot holbau la el daca au sunat salvarea,si apoi suna cineva salvarea;aia care raspunde la telefoane cred ca era analfabeta de nu stia unde era fosta scoala de muzica(spitatul fiind la cate sute de metri-cam 300 m)dar ca salvarea sa vina trebuie sa suni de cel putin 2 ori,deci a sunat inca o data;in sfarsit salvarea a venit dupa aproape 10 minute cand spitalul e la 300 de m Râzând intr-un minut ajungi la el,pe jos,dar cu o masina chiar Dacie fie ea faci 10 minute Nervos eiiii ajunge masina,normal o Danie din aia papuc,si acum ea omul de jos(o fi avut el 60 de ani dar avea cam 80 de kg)iar cum toti baieti ce eram acolo aveam mai putin de 20 de ani,noroc ca a venit un politist comunitar si ne-a ajutat ca nu stiam cum urcam noi pe ala pe o targa veche de 20 de ani;si acum sa rulam targa in masina,mare chestie frate sa impimgi putin targa aia puteam eu o imping,dar nu soferul a spus ca nu e bine asa D'oh! hai ma omul asta moare si noi stam sa discutam cum se impinge o targa
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
publicitate
Pagina de start a forumului Monitorul de Neamt // Probleme sociale Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect

 
Nu pute�i crea un subiect nou �n acest forum
Nu pute�i r�spunde �n subiectele acestui forum
Nu pute�i modifica mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i �terge mesajele proprii din acest forum
Nu pute�i vota �n chestionarele din acest forum
Webdesign by webber.ro | Powered by SiteManager CMS
©2003-2006 Drepturile de autor asupra întregului continut al acestui site apartin în totalitate Grupul de Presa Accent SRL Piatra Neamt
Reproducerea totalã sau partialã a materialelor este permisã numai cu acordul Grupului de Presa Accent Piatra Neamt.